ابزار وبلاگ

.

ابزار وبمستر

اسکرول بار

فراز آسانبر آتا

ابزار وبلاگ

شرکت آسانسوری فراز آسانبر آتا

دیگر نگران خرابی آسانسور خود نباشید ما 24 ساعته و در تمام روزهای هفته در کنار شما هستیم. اگر برای تعمیر آسانسور خود به دنبال تعمیرکار با تجربه میگردید، با ما در شرکت فراز آسانبر آتا تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور با عقد قرارداد رسمی در تمام نقاط تهران کمتر از 2 ساعت اعزام شوند.

آسانسور در ایران - سرویس و نگهداری آسانسور

نوشته شده توسط: حمید در ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۱
دسته بندی:  سرویس و نگهداری آسانسور

 

صنعت آسانسور ایران قدمتی هشتاد ساله دارد. البته اگر گفته‌های بدون مدرک در مورد نصب آسانسور در کاخ گلستان توسط ناصر الدین شاه را نادیده بگیریم، اولین آسانسورها که آن هم البته اثری از آن‌ها بجا نیست در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌است. اما آنچه مسلم و قابل بررسی است اولین آسانسورها در ساختمان‌هایی که در زمان پهلوی اول ساخته شده‌است نصب شده و در ساختمان‌های اطراف میدان امام خمینی (میدان سپه سابق) مثل باشگاه افسران ستاد ارتش، کتابخانه ملی آثار آن وجود دارد و بسیاری از آن‌ها توسط کارشناسان خارجی و به کمک نسل اول متخصصین صنعت آسانسور ایران نصب و راه اندازی شده‌است.

نسل اول ساختمان‌های بیش از سه طبقه در ایران در دوران پهلوی اول و آپارتمان‌سازی به صورت امروزی از سال ۱۳۳۵ در دوران پهلوی دوم شروع شده‌است؛ بنابراین دوران رشد صنعت آسانسور ایران را از سال ۱۳۳۵ به بعد باید نامگذاری کرد.

ابتدا آسانسورها کامل و بسته‌بندی شده از خارج از کشور به ایران وارد شده‌است. اما به تدریج شرکت‌های ایرانی فروش و نصب آسانسور در ایران به وجود می‌آیند و در سال ۱۳۴۵ اولین کارگاه تولید در و کابین توسط اوکسن الکسانی با کپی‌برداری از روی در و کابین‌های شرکت‌های اروپایی به وجود می‌آید.

در سال ۱۳۴۵ در طرح‌های وزارت مسکن و شهرسازی برای آپارتمان‌سازی برنامه‌ریزی شده و ایجاد شهرک‌های مسکونی در اطراف شهرهای بزرگ برای ساخت اولین کارخانه آسانسورسازی در ایران برنامه‌ریزی می‌شود.

در سال ۱۳۵۰ کلنگ ساخت اولین کارخانه آسانسورسازی ایران با نام ایران شیندلر در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع واقع در شهر صنعتی البرز قزوین به زمینی زده می‌شود و در سال ۱۳۵۳ این کارخانه با ظرفیت اولیه تولید چهارصد دستگاه آسانسور تحت لیسانس شیندلر سوئیس به بهره‌برداری می‌رسد و به‌طور هم‌زمان جهت پرورش نیروی متخصص در نصب آسانسورهای خود مبادرت به برگزاری دوره‌های کامل آموزشی تئوری و عملی نصب آسانسور می‌نماید که در هر دوره حدود ۲۰ نفر تکنسین موفق به کسب مدرک مهارت نصب می‌شوند و این دوره‌ها از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷ ادامه داشت و امروز دانش آموختگان آن دوره‌ها زبده‌ترین و کارآمدترین افراد در صنعت آسانسور در ایران می‌باشند و اغراق نمی‌باشد اگر از شرکت آسانسورسازی ایران شیندلر به عنوان مادر صنعت نوین آسانسور در ایران یاد کرد. همچنین به‌طور هم‌زمان اولین کارخانه سازنده قطعات آسانسور در ایران با نام تسلا ــ ایران تولید خود را شروع می‌کند.

در سال ۱۳۵۴ کارخانه آسانسور و پله برقی ایران در ابهر تأسیس و مدتی بعد تحت لیسانس هاوس هان آلمان شروع به تولید می‌کند. شرکت اوتیس آمریکا نیز اقدام به خرید زمینی در شهر صنعتی ساوه نموده و برنامه‌ریزی برای تأسیس کارخانه می‌کند.

همچنین در سال ۱۳۵۵ شرکت تولیدی ایران امباربا کارخانه تولید آسانسور خود را در شهر صنعتی رشت تأسیس و تولید آسانسور را تحت لیسانس امباربا اسپانیا آغاز می‌کند.

در کنار شرکت‌های تولیدی فوق حدود سی شرکت نصب و فروش آسانسور هم در ایران تا سال ۱۳۵۷ دائر می‌شود که بعضی از این شرکت‌ها نمایندگی فروش شرکت‌های فوق را در تهران و شهرستان‌ها دریافت می‌کنند. همچنین چهار یا پنج کارگاه تولید در و کابین هم ایجاد می‌شود که شرکت‌های فروش و نصب آسانسور را یاری می‌دهند. بدین ترتیب تا قبل از بثمر رسیدن انقلاب و ضعیت صنعت آسانسور ایران بشرح فوق است.

پشتیبانی 09197272655

09198282987

02144254380


سایر مطالب مرتبط با این موضوع:

برچسب ها: تعمیرات آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور، تعمیرات 24 ساعته آسانسور، تعمیرات آسانسور 24 ساعته تهران، آسانسورچی، آسانسور خانگی، آسانسور شیشه ای، آسانسور اداری، آسانسور سو، آسانسور بازدید باز سو، تعمیرات آسانسور بازدید باز، آسانسور پاسارگاد، تصب و تعمیرات آسانسور، آسانسور سرویسکار، سرویس و نگهداری 24 ساعته آسانسور، آسانسور فراز، 24 ساعته، تعمیرات آسانسور شبانه روزی، تعمیرات ارزان آسانسور در تهران، آماده سرویس دهی در تمام نقاط تهران، تعمیرات آسانسور در صادقیه، تعمیرات آسانسور در، تعمیرات آسانسور در خانی آباد، تعمیرات آسانسور در خانی آباد نو، تعمیرات آسانسور در پیروزی، تعمیرات آسانسور در نارمک، تعمیرات فوری آسانسور تهران، تعمیرات فوری آسانسور، آسانسور در ماین کرافت، آسانسور هیدرولیک و خانگی، تعمیرات آسانسور خود را به ما بسپارید، تعمیرات قرارداد می بندد، قرارداد تعمیرات آسانسور و سرویس، jتعمیرات شبانه روزی آسانسور، آسانسور شبانع روزی، سرویس و نگهداری، تعمیرات، سرویس، آسانسور کاران، 1 سال بیمه رایگان آسانسور، آسانسورهای هیدرولیک، سرچ آسانسور، سرویس و تعمیرات آسانسور، آسانسور در، seo سایت، تعمیرات متور آسانسور، تعمیرات موتور آسانسور، تعمیرات تابلو آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور در تهران، آسانسور سرویسکار غرب، تعمیر و سرویس اسانسور، آقای آسانسور سرویس تعمیر نگهداری، سرویس تعمیر آسانسور، 10 بهترین شرکت آسانسور تهران، سرویس آسانسور و نگهداری و بازرسی، با سپردن سرویس و نگهداری آسانسورتان، اهمیت سرویس و نگهداری آسانسورسرویس ونگهداری آسانسور

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

نوشتن دیدگاه


موزیک پلیر

ابزار وبلاگ

... ...
بارکد اطلاعات تماس شرکت فراز آسانبر آتا
فراز آسانبر آتا
درگاه پرداخت
در گاه پرداخت payping